Spinning

SPINNING® program je energeticky účinné skupinové cvičenie na stacionárnych bicykloch a v spojení s cvičením, motiváciou a predstavivosťou prináša výsledky začiatočníkom aj športovcom.

 

Tento originálny cyklistický program ponúka fyzické a psychické prvky športového tréningu ľuďom každého veku a úrovne zdatnosti.

Pre koho je cvičenie určené ?

Podľa odborníkov je spinning vhodný pre všetkých. Nie je obmedzený vekom, pri jeho vykonávaní nie je potrebná výborná kondícia, ani koordinácia pohybu nie je náročná. Ak nie ste zvyknutí na pravidelné cvičenie spinning Vám pomôže vypracovať si aeróbny základ, zlepšiť si kondíciu a spevniť postavu. Významný je predovšetkým fakt, že ak sa snažíte znížiť svoju hmotnosť, je cvičenie veľmi vhodné pretože nezaťažuje kĺby. Fyzická aktivita Vám prinesie aktívny oddych, napomôže k upevneniu zdravotného stavu a uniknutiu od stresujúceho životného štýlu.

 

Kondícia – nebojte sa vyskúšať SPINNING cvičenie aj keď Vaša kondícia nie je veľmi ohurujúca. Nie je potrebné učiť sa zložité pohyby, preto je zvládnuteľné úplne pre každého. Zlepšuje kondíciu, pohyblivosť a koordináciu a aktívny pohyb prinesie uvoľnenie a prečistí myseľ.

 

Postava – cvičenie je výborné, ak si chcete udržať alebo ešte zlepšiť svoju postavu. Ak chcete schudnúť je SPINNING skvelou voľbou. Pri jednej 45 min. lekcii priemerne spálite 400 až 600 kcal bez toho, aby ste zaťažili svoje kĺby.

 

Tréning – aj keď je SPINNING vhodný pre začiatočníkov a ľudí s nízkou pohybovou aktivitou, je vhodný aj pre športovcov, alebo ľudí, ktorí sa pravidelne venujú aktívnemu cvičeniu. Program umožňuje kondičnú prípravu pre rôzne športy. Vybavenie meračmi pomáha stimulovať záťaž. Meraním tepovej frekvencie stimuluje vytrvalosť, rýchlosť, výbušnosť a intervalový tréning.